Chiny. Jabłka. Wieprzowina. Drób. Bursztyn. Co je łączy?

Jeśli szukasz biznesowych informacji o Państwie Środka, jesteś studentem lub pasjonatem to czytasz właściwy tekst. Zapewne znajdziesz dla siebie poniżej kilka inspiracji i ciekawostek.

1

No cóż. Chiny. Kraj możliwości i kontrastów. Życiowych i biznesowych.

Ostatnie trzy lata naszej firmowej aktywności to poznawanie możliwości Chińskiej Republiki Ludowej – o dziwo, bardziej w oparciu o analizy danych zastanych i prognozy statystyczne, aniżeli naocznie. To wciąż przed nami. I pewnie mocno „kiedyś”. Mimo wszystko zasoby wiedzy IBRS TriC są spore. Choć jest to wiedza wybiórcza. Pragniemy się jednak podzielić zasobami – zarówno wspominając o naszych inspiracjach, jak i dziełach własnych. A wszystko zaczęło się od wygranego przetargu. Potem poszło „z automatu”. Po drodze jeszcze gdzieś pojawił się portal BigChina.pl i oto mamy „garść” linków i materiałów do przekazania. W zasadzie w formie krótkiego podsumowania poglądowego.

Co w ostatnim czasie „wpadło” nam w oko?

Polskie jabłka w Chinach. Po embargu rosyjskim nasi producenci zaczęli szukać nowych rynków. W odpowiedzi na zapotrzebowanie prezentujemy tekst Anety Saleem – infobrokerki IBRS TriC. Krótki kilkunastostronnicowy raport można pobrać bezpłatnie z serwisu BigChina.pl:

Kliknij

W tym samym serwisie dowiecie się również, jak negocjować z chińskimi kontrahentami handlowo:

Sprawdź

jak uniknąć problemów z chińskim producentem i dostawcą:

Dowiedz się

co należy wiedzieć tworząc zręby formalne kontraktu z chińskim partnerem:

Czytaj

czy też, co najistotniejsze w handlu – jak zarobić na imporcie:

Dowiedz się

Oprócz wsparcia ze strony polskich serwisów komercyjnych polecamy również serwis Wydziału Promocji Handlu i Inwestycji Konsulatu Generalnego Rzeczypospolitej Polskiej w Szanghaju

Właśnie tej instytucji zawdzięczamy posiadaną wiedzę. Zmotywowali nas! Efekty naszej pracy można pozyskać bezpośrednio z Konsulatu – dla konsulatów przygotowaliśmy m.in. raporty na temat chińskiego rynku bursztynu (2013) oraz chińskiego rynku mięsa wieprzowego i drobiowego oraz ich przetworów (2014). Materiały te (w postaci ponad 100-stronnicowych raportów) pozyskać można nieodpłatnie poprzez Konsulat.

(Informacje na temat raportów – m.in. IBRS TriC: kliknij).

W poniższym odnośniku znajdziecie Państwo wykaz dostępnych raportów rynkowych i załącznik z wnioskami o ich udostępnienie. W paczce .rar znajduje się również obszerne streszczenie z naszego raportu na temat rynku bursztynu.

Pobierz

To źródła niezwykle cennych informacji na temat specyfiki chińskiego rynku.

Służymy Ci informacją i pomocą!

IBRS TriC

BigChina.pl

Share Button